Australijan open

OVO smo čekali! Novak u drugom kolu Australijan opena

1
Izvor: Beta / AP / Aaron Favila

Srpski teniser Novak Đoković pobedio je Španca Roberta Karbaljesa Baena rezultatom 3:0 (6:3, 6:4, 6:0) u prvom kolu Australijan opena.

Novak se ekspresno plasirao do drugog kola - upravo zavšren meč trajao je samo dva sata i dva minuta.

Đoković je u prvom setu oduzeo servis protivniku u šestom gemu, da bi u devetom iskoristio prvu set loptu i stigao do vođstva.

I u drugom setu Đokoviću je jedan brejk bio dovoljan za osvajanje seta. On je u sedmom gemu iskoristio prvu brejk loptu, a potom i prvu set loptu u 10. gemu.

Najbolji srpski teniser je u trećem setu bio dominantan i protivnika je ostavio bez osvojenog gema. Đoković je u prvom, trećem i petom gemu trećeg seta osvojio servis protivnika i stigao do ubedljive pobede.

1

U drugom kolu protivnik Novaku Đokoviću biće bolji iz duela između Francuza Koakua i Bolivijca Delijena.