Evroliga

Partizan izgubio od Milana

1
Izvor: BETAPHOTO / BRANISLAV BOZIC

Košarkaši Partizana izgubili su u Beogradu od ekipe Milana sa 75:80 (27:17, 22:24, 12:21, 14:18) u utakmici trećeg kola Evrolige.

Crno-beli su doživeli i treći poraz u povratničkoj sezoni u Evroligi, dok italijanski tim sada ima skor 2:1.

Najefikasniji u timu Željka Obradovića bio je Zek Ledej sa 23 poena, a pratili su ga Matijas Lesor sa 12 poena i 10 skokova i Jam Madar sa 10 poena.

Kod Milana se izdvojio Ševon Šilds sa 25 poena.

Partizan je sjajno počeo meč i posle nešto više od pet minuta igre imao je dvocifrenu prednost (13:2), ali je Milan u finišu prve deonice trojkama Berona i Tomasa prišao na četiri poena zaostatka (21:17). Medjutim, crno-beli su odgovorili na isti način i trojkama Madara i Pantera uz zvuk sirene stigli do vodjstva od 27:17.

Italijanski tim je, predvodjen Dejvisom, do polovine druge četvrtine prišao na samo poen zaostatka (35:34), ali je tada Andjušić vezao dve trojke čime je Partizan odbio nalet Milana. Posle trojke Madara u finišu tog dela igre, Partizan je ponovo imao plus 11, a na veliki odmor je otišao sa osam poena viška na svom kontu - 49:41.

Ekipa Etorea Mesine je mnogo bolje počela drugo poluvreme, iskoristila je "prazne" minute crno-belih i stigla do prvog vodjstva na utakmici (50:49). Seriju gostiju trojkom je prekinuo Ledej, koji je potom vezao još sedam poena i vratio prednost na stranu domaćeg tima (59:55).

Milan je odbranio nekoliko napada i uspeo je da na poslednji odmor ode sa plus jedan (62:61), ali je Partizan nošen sjajnom atmosferom u Areni četvrtu deonicu otvorio serijom 10:0 i posle tri i po minuta vodio sa 71:62.

Medjutim, odgovorio je Milan serijom 7:0, nakon čega je usledila uzbudljiva završnica u kojoj se bolje snašao gostujući tim.

Partizan će u narednom kolu Evrolige dočekari Virtus iz Bolonje, dok će Milano gostovati minhenskom Bajernu.