Partizan bez greške: Deseti trijumf u nizu

1
Izvor: Shutterstock

Fudbaleri Partizana nastavili su pobedničku seriju u domaćem šampionatu.

Crno-beli su slavili u Kragujevcu protiv domaćeg Radničkog 1923 rezultatom 4:0, u odloženoj utakmici četvrtog kola Superlige Srbije.

Tim iz Humske ostvario je 10. uzastopnu pobedu u prvenstvu.

Partizan je poveo golom koji je Aldo Kalulu postigao u 34. minutu, a prednost je udvostručio Nemanja Nikolić u 63. minutu. Treći gol postigao je Mateuš Saldanja u 81. minutu, a za konačnih 4:0 pobrinuo se ponovo Nikolić, tri minuta pre kraja meča.

Utakmica je trebalo da se igra u avgustu, ali je bila odložena zbog obaveza Partizana u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

Partizan je prvi na tabeli Superlige sa 31 bodom, sedam više, ali i utakmicom više, od drugoplasirane Crvene zvezde.

Radnički je pretrpeo osmi poraz i ima devet bodova na 14. mestu na tabeli.