Evrokup

Partizan pobedio Slask

KOSARKA: PARTIZAN - METROPOLITANS 92
Izvor: Beta / MN PRESS / MARKO METLAS

Košarkaši Partizana pobedili su u Vroclavu ekipu Slaska sa 93:71 (29:14, 21:17, 14:22, 29:18), u utakmici 16. kola Grupe A Evrokupa.

Crno-beli sada imaju 11 pobeda i pet pobeda i gotovo sigurno su obezbedili drugo mesto na tabeli Grupe A, dok je Slask deveti sa skorom 3/12.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Kevin Panter i Jam Madar sa po 15 poena, Zek Ledej je ubacio poen manje, Aleksa Avramović je dodao 11, Balša Koprivica deset uz osam skokova, dok je Matijas Lesor utakmicu završio sa osam poena.

Jakub Karolak je bio najbolji u timu Slaska sa 14 poena, Travis Trajs je ubacio poen manje, dok je Kanter Kerem postigao 12.

Partizan je sjajno počeo utakmicu, pa je već posle četiri minuta igre stigao do dvocifrne prednosti (14:4), da bi u finišu prve deonice ta prednost iznosila i plus 20 - 29:9.

Izabranici Željka Obradovića su i u drugoj četvrtini kontrolisali dešavanja na terenu i bez većih problema su održavali veliko vodjstvo koje je na poluvremenu iznosilo 50:31.

Za razliku od prvog poluvremena, Partizan je lošije odigrao treću četvrtinu, pa je Slaks predvodjen Travisom Trajsom uspeo da na kraju tog dela igre pridje na 11 poena zaostatka (64:53). Crno-beli su, ipak, u poslednjih deset minuta zaigrali agresivnije i uspeli su da mirno privedu utakmicu kraju.

Košarkaši Partizana će u poslednjem kolu Grupe A, 6. aprila, gostovati ekipi Trenta.