R. E.

POTOPLJENA AUSTRALIJA: Vaterpolo reprezentacija Srbije u finalu Svetske lige

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

Na bazenu SRC "Tašmajdan" vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je tim Australije sa 16:11 (6:2, 3:2, 2:3, 5:4).

"Delfini" su još jednom pokazali snagu, a u nedelju od 16.30 časova igraće u finalu sa boljim iz meča između Španije i Hrvatske.

Srpska reprezentacija ima veliku šansu da ponovo osvoji Svetsku ligu, ček na 350.000 dolara i vizu za plasman na Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine.

Naši momci su odlično započeli utakmicu, za razliku od prvog meča sa Australijancima. Lako su stekli ubedljivih 4:0, a posle osam minuta, "delfini" su imali vodili 6:2.

Drugu četvrtinu Srbija je dobila rezultatom 3:2, da bi u trećoj uz dosta neiskorišćenih napada, Australija uspela da dobije tu deonicu (3:2).

Najefikasniji u redovima Srbije bio je upravo kapiten Filipović, a u timu Australije Džozef Kajes.