Amansio Amaro

Preminuo slavni fudbaler Reala, osvajač titule protiv Partizana

Sveca

Legendarni fudbaler Real Madrida Amansio Amaro preminuo je u 84. godini, saopštio je španski klub.

"Real Madrid, predsednik i uprava kluba duboko žale zbog odlaska Amansija Amara, počasnog predsednika Real Madrida, jedne od velikih legendi našeg kluba i svetskog fudbala", navodi se u saopštenju aktuelnog prvaka Evrope.

Amaro je 1962. godine prešao iz Deportiva u Real Madrid.

Za madridski klub je nastupao 14 sezona i osvojio devet titula prvaka Španije i tri Kupa kralja.

Jedinu titulu prvaka Evrope sa Realom je osvojio 1966. godine, kada je španski tim u finalu u Briselu pobedio Partizan (2:1), a Amaro je bio strelac izjednačujućeg gola u 70. minutu.

Amaro je dva puta bio najbolji strelac španskog prvenstva, a za reprezentaciju Španije odigrao je 42 utakmice i osvojio Evropsko prvenstvo 1964. godine.

Bio je i počasni predsednik Real Madrida.