R.E.

ROLAN GAROSIĆ: Lajović se pridružio Đokoviću u trećem kolu prvenstva Francuske

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se danas u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske u Parizu, pošto je pobedio 273. igrača sveta Eliota Benšetrija posle tri seta, 6:3, 6:3, 6:4.

Lajoviću je za pobedu trebalo svega sat i 38 minuta, za koje vreme je čak pet puta oduzeo servis domaćem teniseru.

Lajović je ovom pobedom izjednačio svoj najbolji rezultat na Rolan Garosu – plasman u treće kolo. A, tamo ga čeka veliki izazov, jer će na megdan Aleksandru Zverevu, petom igraču sveta.

Ono što ide srpskom teniseru ide u prilog je jako loša forma Zvereva, koji cele sezone igra debelo ispod očekivanja. S druge strane, srpski teniser je bez izgubljenog seta prošao kroz prva dva kola, pruža veoma dobre partije, pa i te kako ima šansi da se probije do četvrtog kola i napravi najveći uspeh u karijeri na Rolan Garosu.

Zverev je posle dva sata pobedio Mikaela Imera iz Švedske sa 6:1, 6:3, 7:6.