SAGI JE DOŠAO KRAJ: Francuski mediji javljaju da je Real kupio Azara
Fudbalski klub Real Madrid objaviće transfer igrača Čelsija Edena Azara posle finalne utakmice Lige Evropa između Čelsija i Arsenala, preneli su danas francuski mediji.
Mesecima traju spekulacije o odlasku Azara u Real, a belgijski fudbaler rekao je da je uprava Čelsija upoznata sa njegovom odlukom o mogućem odlasku sa Stamford Bridža.
List Ekip preneo je da će Real posle finala Lige Evropa, koje je na programu 29. maja u Bakuu, saopštiti da je kupio Azara za 100 miliona evra.
Eden Hazard will join Real Madrid for a fee of around 100m euros after Europa League final, L’Equipe are reporting
— Matt Spiro (@mattspiro) May 13, 2019
Nakon poslednjeg kola Premijer lige Azar je najavio svoj odlazak.
"Doneo sam odluku, ali ne radi se samo o meni. Rekao sam Čelsiju pre nekoliko nedelja. Hteo sam da se sve raščisti prije toga, ali čekao sam, isto kao i navijači. Sledi nam finale, pa ćemo videti. Situacija oko transfera nas nikada nije ometala kao ekipu. Kada si na terenu, samo si fokusiran na teren i loptu. To je to. Svaki put sam davao sve od sebe. Ne razmišljam u tom trenutku o mojoj ili klubskoj situaciji, samo želim pobediti.
(AP Photo/Alastair Grant)
Azar (28) je 2012. godine iz Lila prešao u Čelsi, sa kojim je osvojio dve šampionske titule u Premijer ligi, FA kup, Ligu Evropa i Liga kup. On je u sezoni 2014/2015 proglašen za najboljeg igrača Premijer lige, a u četiri sezone biran je u najbolji tim takmičenja.
Povezane vesti - O tome šta je Jokić rekao o svojoj igri posle eliminacije od Portlanda, pročitajte ovde.
Njegov ugovor sa Čelsijem ističe sledećeg leta, što znači da je predstojeći prelazni rok dobra prilika za zaradu kluba od eventualnog transfera.
Čelsiju je zabranjeno da dovodi igrače u narednih godinu dana zbog kršenja pravila o transferima maloletnih igrača, ali mu je dozvoljeno da prodaje igrače.