Nova tri boda

Srbija bolja od Luksemburga, sjajni Mitrović

Aleksandar MItorivć
Izvor: EPA / ANDREJ CUKIC

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je večeras Luksemburg 4:1 (2:0) u utakmici A grupe kvalifikacija za Mundijal u Kataru.

Pred oko 10.000 gledalaca na stadionu Rajko Mitić dvostruki strelac za Srbiju bio je Aleksandar Mitrović, u 22. i 35. minutu, Maksim Šeno pogodio je sopstvenu mrežu u 81, a Nikola Milenković postigao je gol u 90+6. minutu.

Jedini strelac za Luksemburg bio je Sebastijan Til u 77. minutu.

U drugom meču grupe Irska i Azerbejdžan u Dablinu su odigrali 1:1.

Na tabeli Srbija i Portugal imaju po 10 bodova, Luksemburg šest, a Irska i Azerbejdžan po bod.

Kvalifikacije se nastavljaju u utorak, 7. septembra, kada Srbija gostuje Irskoj, a Azerbejdžan dočekuje Portugal.