09.03.2023. 20:09

Rukomet

Borzaš doneo Srbiji važan trijumf

Rukomet

Muška rukometna reprezentacija Srbije pobedila je u Novom Sadu selekciju Norveške u neizvesnom finišu rezultratom 25:24 (12:14), u utakmici trećeg kola grupe 2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Bogdan Radivojević i Dragan Pešmalbek sa po pet golova, dok je Nemanja Ilić postigao četiri pogotka.

U gostujućoj selekciji bolji od ostalih je bio Magnus Abelvik Red sa šest pogodaka, a Sander Sagosen i Kristijan Bjernsen su upisali po četiri gola.

Srbiji je pobedu u poslednjim sekundama obezbedio Uroš Borzaš.

Veći deo prvog poluvremena prednost je bila na strani Norveške, koja je do najvećih plus četiri stigla u 18. minutu (6:10).

Srbija je u finišu prvog dela smanjila na 12:14 pogotkom Pešmalbeka, a tim rezultatom otišlo se i na pauzu.

Selekciji Srbije bilo je potrebno 15 minuta u drugom poluvremenu da dođe do izjednačenja (19:19), da bi već u sledećem napadu vođstvo domaćoj reprezentaciji doneo Pešmalbek.

U poslednji minut Srbija je ušla sa golom prednosti, ali je deset sekundi pre kraja izjednačio Red.

Srbija je ipak uspela da dođe do pobede nad skandinavskom selekcijom, zahvaljujući preciznom šutu Borzaša.

U okviru ove grupe Finska je na svom terenu pobedila Slovačku sa 30:27 (11:13).

Na tabeli grupe 2 vodi Srbija sa maksimalnih šest bodova, Norveška je druga sa četiri, Finska je treća sa dva, dok je poslednja Slovačka bez bodova.

Na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj plasiraće se po dve najbolje selekcije iz svake grupe, kao i četiri najbolje rangirane trećeplasirane reprezentacije.

Srpski rukometaši naredni meč igraju na gostovanju protiv Norveške u nedelju od 16.45 časova.