R:E/ Ana Kotur

STRELJAŠTVO: Marija Malić postavila rekord koji ulazi u istoriju!

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net
Na Evropskom prvenstvu vazdušnim oružjem koje se održava u Ðeru, Marija Malić je osvojila III mesto u gađanju puškom za juniorke.
Postigla je svetski juniorski rekord osnovnog dela "ubivši" 625,7 krugova, dok sa finala Kupa drži državni rekord od 627,6 krugova.

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.netEkspres.net
Foto. Facebook

"U osnovnom delu sam bila prva i postavila sam svetski i evropski rekord koji su ujedno i prvi rekordi ikada jer je ova disciplina nova i ovo je prvo takmičenje u toj disciplini", rekla je Marija Malić za portal "Ekspres".
Prošle godine je osvojila ekipno srebro na Evropskom prvenstvu u Mariboru, dok joj je ova bronzana medalja prva pojedinačna medalja na velikim takmičenjima u karijeri.
"Na današnjoj "mix team" disciplini,  Ðorđe Savić i ja smo zauzeli visoko 6. mesto, samo 0.4 nas je delilo od ulaska u finale", rekla je Malićeva dodavši da je sutra očekuje ekipno takmičenje u gađanju sa Ivanom Marić i Marijom Zavišić.