Superliga Srbije

Zvezda isporučila pola tuceta golova Voždovcu na "krovu"

1
Izvor: Beta / MN PRESS / IVICA VESELINOV

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na gostovanju ekipu Voždovca rezultatom 6:0, u utakmici 21. kola Superlige Srbije.

Zvezda je na popularnom krovu demonstrirala pravu nadmoć.

Sudija Dejan Trifković je u 10. minutu dosudio penal za goste, nakon što je prekršaj nad Aleksandrom Pešićem napravio fudbaler Voždovca Mateja Đorđević.

Posle gledanja VAR-a sudija je četiri minuta kasnije pokazao crveni karton Đorđeviću, a minut kasnije sa "bele tačke" je bio precizan Gelor Kanga.

Zvezda do drugog gola dolazi u 19. minutu, kada se u strelce upisao Osman Bukari, nakon asistencije Kange.

Crveno-beli su rezultat povećali u 24. minutu, nakon što je gol postigao Aleksandar Katai, a asistenciju je upisao Mirko Ivanić.

Na poluvreme se otišlo tim rezultatom, pošto je gol Bukarija u finišu prvog dela poništen, zbog ofsajda u kojem se našao Ivanić.

Prvi gol u drugom poluvremenu viđen je u 64. minutu, kada je debitantski pogodak u crveno-belom dresu postigao Aleks Vigo.

Do kraja meča golove su za goste postigli i Kings Kangva u 77. i Ivanić u 82. minutu.

Domaći tim je jedini udarac ka golu protivnika uputio u 83. minutu preko Miloša Pantovića.

Zvezda na prvom mestu Super lige Srbije ima 57 bodova, 11 više od drugoplasiranog Partizana, koji ima meč manje.

Voždovac je prekinuo niz od tri uzastopne pobede i zauzima sedmo mesto sa 34 boda.

Naredni meč Zvezda igra na svom terenu protiv Čukaričkog, dok Voždovac gostuje Kolubari.