03.11.2021. 21:17
Tanjug

Svetsko prvenstvo za rvače: Branko Kovačević osvojio srebro

rvanje

Reprezentativac Srbije u rvanju Branko Kovačević osvojio je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu za rvače do 23 godine, koje se održava u Beogradu.

Kovačević je u kategoriji do 82 kilograma ubedljivo savladao Mađara Morica Kišmonjija rezultatom 9:1.

Srpski rvač grčko-rimskim stilom u osmini finala savladao je Kirgistanca Baksultana Nazarbaeva 5:1, a potom je u četvrtfinalu poražen od Švajcarca Ramona Rajnera Betskarta, ali je kroz repasaž pobedom nad Kolumbijcem Hozeom Estebanom Muriljom tehničkim tušem 9:0 došao u priliku da se bori za odličje i trijumfalni završetak učešća na Svetskom prvenstvu.

Na planetarnom šampionatu za rvače do 23 godine u Beograde učestvuje 630 takmičara iz 60 zemalja.