Remi sa Olimpijakosom

Hrabri TSC do prvog boda u evro takmičenjima

1
Izvor: Beta / AP / Darko Vojinovic

Fudbaleri TSC odigrali su u Bačkoj Topoli nerešeno - 2:2 protiv Olimpijakosa, u utakmici drugog kola Grupe A Lige Evropa.

Olimpijakos je poveo golom Jorgosa Masurasa u 17. minutu, a prednost je udvostručio Danijel Podens u 57.

Ekipa iz Bačke Topole nije se predala uprkos vođstvu gostiju, već je uspela da stigne rezultatski zaostatak.

Srpski tim smanjio je prednost rivala najpre golom Ifeta Đakovca u 63. minutu, a potom su i osvojili bod pošto je precizan bio Miloš Pantović u 90. minutu.

Grčka ekipa je od 71. minuta igrala sa desetoricom, pošto je Andreas Ndoj dobio crveni karton zbog prekšaja na Jovanoviću koji je bio u kontranapadu.

TSC je tako osvojio prvi bod u evropskim takmičenjima.

U sledećem kolu 26. oktobra TSC će dočekati Frajburg, a Olimpijakos će u Atini igrati protiv Vest Hema.

Vest Hem je u drugom kolu na gostujućem terenu pobedio Frajburg rezultatom 2:1.

Londonska ekipa je prva na tabeli sa svih šest bodova, Frajburg ima tri, a Olimpijakos i TSC po jedan bod.