Liga konferencija

U Partizanu znaju šta će raditi na proleće

Serbia Soccer Europa Conference League
Izvor: AP / Darko Vojinovic

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešno sa Anortozisom 1:1 (1:1) u poslednjem meču grupne faze Lige konferencija na stadionu u Humskoj.

Ovim remijem Partizan je izborio nastup u takmičenju i na proleće, a izabranici Aleksandra Stanojevića u grupi B završili su sa osam bodova na drugom mestu, iza vodećeg Genta, koji ima 13.

Crno-beli su do vođstva došli u 20.minutu golom mladog Marka Milovanovića, njegovim prvim u evropskom takmičenju.

Prednost Partizana trajala je samo 13 minuta, kada je golman Aleksandar Popović napravio veliku grešku i na ivici kaznenog prostora faulirao protivničkog igrača.

Sudija je pokazao na belu tačku, sa koje je precizan bio Hristodulopulus za 1:1.

Domaći tim imao je u finišu poluvremena dobru priliku za gol, ali je udarac Slobodana Uroševića odbranio golman Anortozisa.

U drugom poluvremenu crno-beli su uspeli da sačuvaju rezultat i bod, koji im je omogućio da se 13. decembra nađu na žrebu za nokaut fazu takmičenja u Ligi konferencija.