23.07.2023. 13:57

Uvek nezgodan protivnik

Poznato protiv koga će vaterpolisti Srbije igrati u četvrtfinalu SP

vaterpolo

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Fukuoki, pošto je u osmini finala pobedila Japan sa 16:10 (3:3, 3:2, 7:2, 3:3).

Srpsku ekipu predvodili su Strahinja Rašović i Marko Radulović sa po tri gola, dok su po dva postigli Đorđe Lazić, Radomir Drašović, Nikola Jakšić i Nemanja Ubović.

Po jedan gol dodali su Vuk Milojević i Đorđe Vučinić.

U ekipi Japana najefikasniji je bio Jusuke Inaba sa četiri gola. Po dva pogotka postigli su Seja Adači i Tejo Vatanabe, a po jedan gol Toj Suzuki i Kijomu Date.

Utakmica je u prvom poluvremenu bila izjednačena, a Srbija je boljom igrom u trećoj četvrtini uspela da se "odlepi" i obezbedi plasman u četvrtfinale.

Srbija će u četvrtfinalu u utorak igrati protiv Italije.

Ranije danas Crna Gora se plasirala u četvrtfinale pobedom protiv Hrvatske 13:12 (2:3, 3:0, 4:5, 4:4) i igraće protiv Grčke, koja je direktno iz grupne faze prošla među osam najboljih.

U četvrtfinalu će igrati još Mađarska - SAD i Španija - Francuska.

Mađarska i Španija su se direktno plasirale u četvrtfinale, dok je Francuska pobedila Australiju sa 11:8 (4:0, 2:5, 4:2, 1:1), a selekcija SAD je bila bolja od Kanade 13:10 (3:1, 3:4, 2:1, 5:4).