Portugalac na tapetu

Da li će UEFA pokrenuti postupak protiv Murinja

1
Izvor: Beta / AP / Darko Bandic

Žoze Murinjo mogao bi da se nađe u vrlo nezgodnom položaju zbog nedoličnog ponašanja na finalnom meču Lige Evrope.

Evropska fudbalska unija (UEFA) sačekaće izveštaje sudija i delegata utakmice Rome i Sevilje u finalu Lige Evropa, pre nego što odluči da li će pokrenuti postupak protiv trenera italijanske ekipe Žozea Murinja zbog nedoličnog ponašanja i vređanja sudije Entonija Tejlora.

Roma je posle izvođenja jedanaesteraca izgubila od Sevilje u finalu Lige Evropa, a Murinjo je kritikovao sudiju utakmice na konferenciji za novinare. Posle toga sačekao je Tejlora i vređao ga na parkingu stadiona.

On je u više navrata opsovao i rekao "sramota", pre nego što su sudije ušle u autobus, preneo je BBC.

Murinju je poraz od Sevilje bio prvi u karijeri u finalima nekog evropskog takmičenja.

Šef sudija UEFA Roberto Roseti pokušao je da smiri situaciju.

Tokom utakmice Murinjo je zbog nesportskog ponašanja dobio žuti karton, a Tejlor je u više navrata opominjao ekipe i igrače na rezervnim klupama, pošto četvrti sudija Majkl Oliver nije uspevao da održi kontrolu.

Tejlor je pokazao 13 žutih kartona igračima, što je najviše u jednoj utakmici u Ligi Evrope. Od toga sedam su dobili igrači Rome, što je rekord finala.

On je tokom dva poluvremena nadoknadio više od 25 minuta, zbog odugovlačenja i povreda igrača.

Sevilja je osvojila Ligu Evropa pošto je posle jedanaesteraca pobedila Romu sa 4:1, nakon što je posle regularnog dela i produžetaka bilo 1:1.