ABA liga

Zvezda izgubila od Cibone - preokret na kraju utakmice

1
Izvor: Beta

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u nedelju u Zagrebu od Cibone sa 81:85 (24:22, 16:17, 27:22, 14:24), u utakmici 20. kola ABA lige.

U ekipi Zvezde najefikasniji su bili Filip Petrušev sa 15 poena, Luka Vildosa sa 14 poena uz pet asistencija i Nemanja Nedović sa 13 poena. Fakundo Kampaco dodao je 12 poena i šest asistencija, a sa 12 poena utakmicu je završio i Ognjen Dobrić.

Cibonu je predvodio Borna Kapusta sa 24 poena, Krešimir Radovčić postigao je 17 poena uz sedam skokova, a Lovro Mazalin 15 poena uz pet skokova. Ivan Majcunić dodao je 11 poena, a Aleksandar Aranitović devet poena i osam skokova.

Ekipe su na početku bile izjednačene i smenjivale se u vođstvu, a najveću prednost u prvom poluvremenu, od osam razlike, imala je Zvezda. Beogradska ekipa je uglavnom vodila i u drugom poluvremenu, nepunih šest minuta do kraja imala je prednost 73:66, ali je Cibona posle toga napravila seriju i preokrenula na 78:73.

Domaći su ubrzo stekli i šest razlike, 81:75, prednost su uspeli da sačuvaju do kraja i zabeležili osmu pobedu u ligi.

Zvezda ima 17 pobeda i dva poraza.

U sledećem kolu Zvezda će igrati na gostujućem terenu protiv Partizana, a Cibona će dočekati Budućnost.