Evroliga

Zvezda pobedila Makabi, u neizvesnoj završnici

1
Izvor: Beta / MN PRESS / NEBOJSA PARAUSIC

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u četvrtak uveče na gostovanju ekipu Makabija iz Tel Aviva sa 89:86 (18:18, 26:16, 25:21, 20:31), u utakmici 24. kola Evrolige.

Zvezdu je do pobede vodio Nemanja Nedović sa 28 poena, Luka Mitrović je upisao 14 poena i šest skokova, Ognjen Dobrić je dodao 13, a Filip Petrušev je postigao poen manje, uz pet skokova.

U ekipi Makabija bolji od ostalih je bio Vejd Boldvin sa 38 poena i po pet skokova i asistencija, a Bonzi Kolson je dodao 16 poena, uz pet skokova.

Makabi ima polovičan učinak posle 24 utakmice, dok je Zvezda prekinula niz od četiri vezana poraza i sada ima skor 11/13.

Utakmica u Tel Avivu počela je minutom ćutanja za žrtve zemljotresa u Turskoj i Siriji.

Zvezda je otvorila meč sa pet vezanih poena Dobrića, dok je izraelski tim do prvih poena došao posle tri minuta igre.

Makabi je do prvog vođstva na meču došao posle trojke Džejlena Adamsa (6:9). Zvezda je potom zaigrala bolje i posle dve trojke Nedovića vodila sa 16:13.

Prva četvrtina završena je nerešenim rezultatom 18:18, nakon što je uz zvuk sirene trojku za domaći tim postigao Boldvin.

Zvezda je nakon tri i po minuta igre u drugoj deonici napravila seriju 10:0, i posle trojke Nedovića povela sa 31:23.

Nedović je nastavio sa dobrom partijom i 18 poenom doneo Zvezdi prvu dvocifrenu prednost (33:23).

Makabi je smanjio razliku na 35:30, da bi crveno-beli serijom 9:0 otišli na plus 14 (44:30).

Poslednja četiri poena u prvom poluvremenu postigla je domaća ekipa, a na odmor se otišlo sa prednošću Zvezde 44:34, uz odličan procenat šuta za tri poena gostiju (7/12).

Beogradski tim je i u trećoj četvrtini igrao na visokom nivou, a posebno su se istakli Nedović i Mitrović.

Upravo je poenima Mitrovića Zvezda posle četiri minuta igre u drugom poluvremenu "krunisala" seriju 9:0 i povela sa 57:41.

U nastavku dvocifrenu prednost crveno-beli su sačuvali zahvaljujući Nedoviću, koji je postigao dve trojke u finišu treće četvrtine.

Makabi je na polovini poslednje deonice poenima Boldvina prišao na šest poena razlike (73:67), a Zvezda je ubrzo odgovorila serijom 4:0.

Nije se predao domaći tim i posle zakucavanja Romana Sorkina na malo manje od dva minuta pre kraja stižu na minus tri (81:78).

Sorkin je bio precizan i 38 sekundi pre kraja, kada je Makabi prišao na samo jedan poen razlike (83:82).

Zvezda je u sledećem napadu stigla do poena preko Dobrića (85:82), a potom su crveno-beli bili precizni u penal završnici.

Makabi je u poslednjoj sekundi imao šut za produžetak, ali je sa preko pola terena promašio Boldvin.

Naredni meč Zvezda igra 24. februara na svom terenu protiv Albe iz Berlina, dok Makabi dan ranije dočekuje Bajern.