Efes obezbedio plej-in

Zvezda ne da nije pogurala Partizan, nego je doživela NAJVEĆI DEBAKL u Evroligi

1
Izvor: BETAPHOTO / Marko Metlas

Crvena zvezda doživela je noćnu moru na gostovanju Efesu u poslednjem kolu Evrolige.

Oči javnosti u Srbiji bile su uprte u duel u Istanbulu, jer su crveno-beli imali šansu da pobedom poguraju Partizan ka plej-inu Evrolige.

A tim Janisa Sferopulosa umesto toga je odigrao meč koji će pokušati što pre da zaborave. To će ipak veoma teško, budući da je to bio Zvezdin najteži poraz u Evroligi ikada.

EFES - CRVENA ZVEZDA 100:55!

To je ujedno bio i najubedljiviji poraz jedne ekipe u Evroligi ove sezone.

Prethodni najteži poraz Zvezde u Evroligi iznosio je 38 razlike (53:91) od Himkija u Rusiji, oktobra 2015. godine.

Efes je na duelu u Istanbulu preuzeo palicu u ruke nakon prvog sudijskog zvižduka i samo dodavao "gas".

Na poluvremenu je bilo 45:31 za domaćina, a u 29. minutu Efes je imao 28 razlike (72:44), kada je zbog druge tehničke greške i verbalnog nasrtaja na jednog sudiju isključen Miloš Teodosić.

Prednost Efesa rasla je iz minuta u minut a kod rezultata 88:44, na šest minuta i 47 sekundi pre kraja, zbog tuče su isključeni Tajrik Džons iz Efesa i Džoel Bolomboj iz Crvene zvezde.

Turski klub je dogurao i do "plus 48" (92:44), ali je Zvezda uspela u finišu da za nijansu ublaži poraz.

Efes je sa skorom 17-17 i definitivno obezbedio plej-in u Evroligi, dok je Zvezda završila takmičenja na 16. mestu sa 11 pobeda i 23 poraza.

Kod Zvezde, koja je imala čak 22 izgubljene lopte i šutirala za tri poena 3/23, Rokas Gedraitis, Luka Mitrović i Nemanja Nedović jedini su bili dvocifreni sa po 11 poena.

Efes je predvodio Elajdža Brajant sa 26 poena, 15 je dao Derik Vilis, 13 Dan Oturu, a 12 Osmani.