Svet
07.11.2025. 11:38
Beta-AFP

Nepoželjni Izraelci

Incidenti u Pariskoj filharmoniji, privedene četiri osobe

1
Izvor: Shutterstock

Pritvor je određen za četiri osobe posle sinoćnjih incidenata u Pariskoj filharmoniji tokom koncerta Filharmonijskog orkestra Izraela, saopštilo je parisko tužilaštvo.

Incidenti su se dogodili u sali tokom koncerta Filharmonijskog orkestra Izraela, kada su, kako je saopštila Pariska filharmonija, u tri navrata gledaoci, koji su imali kartu, pokušali na razne načine da prekinu koncert, dva puta i korišćenjem pirotehnike, a tada su se drugi gledaoci umešali i dogodili su se okršaji.

Izgrednici su evakuisani sa koncerta koji je morao da bude prekinut, ali je kasnije nastavljen i završen u miru, dodala je filharmonija.

Koncert Filharmonijskog orkestra Izraela održan je pod dirigentskom palicom Lahava Šanija i sa britanskim pijanistom mađarskog porekla Andrašom Šifom.

Francuski ministar unutrašnjih poslova Loran Nunjez oštro je osudio te akcije na mreži Iks navodeći da ništa ne može da opravda takvo ponašanje.

On je rekao da je policija omogućila brzo privođenje više počinilaca ozbiljnih izgreda unutar sale i suzbijanje demonstranata ispred zgrade.

Pariska filharmonija je osudila incidente i objavila da je podnela tužbu.

Poslednjih dana razvila se polemika oko održavanja tog koncerta, propalestinski aktivisti su tražili da se otkaže, a sindikati CGT-Spektakl tražili su od Filharmonije da podseti svoju publiku na ozbiljne optužbe upućene izraelskim vođama, posebno oko rata u Gazi.

Obezbeđenje koncerta bilo je pojačano.

Filharmonija je u saopštenju navela da se o nasilju ne može rasrpavljati i da je unošenje nasilja u koncertnu salu vrlo ozbiljna stvar.

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
few clouds
21°C
20.07.2026.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve