Rat u Ukrajini
Putin: Ciljevi su apsolutno jasni i plemeniti
Predsedenik Rusije Vladimir Putin izjavio je da nema sumnje da će Rusija postići svoje ciljeve u Ukrajini.
"Očigledno da nismo imali drugi izbor, to je ispravno. A to da će ciljevi biti dostignuti, nema nikakve sumnje. Ciljevi su apsolutno jasni i plemeniti", kazao je Putin na Kosmodromu Vostočni, prenosi Interfaks.
On je podsetio da je već rekao da je cilj da se "pomogne ljudima u Donbasu".
"To što mi radimo, pomažemo ljudima, spašavamo ljude s jedne strane, a sa druge, prosto preduzimamo mere da se osigura bezbednost same Rusije. Očigledno da nismo imali drugi izbor, to je ispravna odluka", kazao je Putin.
On je, takođe, rekao da Rusija ne namerava da se izoluje od sveta, jer je to, po njegovom mišljenju, nemoguće.
"Nećemo se izolovati, a generalno je nemoguće bilo koga izolovati u savremenom svetu, a definitivno je nemoguće za tako ogromnu zemlju kao što je Rusija", rekao je on radnicima kosmodroma, dodajući da će Rusija saradjivati sa partnerima koji to budu želeli.
Putin je na početku invazije na Ukrajinu rekao da je cilj Rusije "demilitarizacija" i "denacifikacija" te zemlje.