Vesti
05.06.2023. 14:23
Beta

Važan apel

"Ne objavljujte na društvenim mrežama slike stradalih u Ribnikaru"

facebook-i-tviter.jpg

Zaštitnik građana Zoran Pašalić apelovao je da se fotografije dece žrtava iz beogradske Osnovne škole "Vladislav Ribnikar" ne koriste na društvenim mrežama za "dnevni aktivizam i promociju pojedinačnih interesa".

"Tragedija u školi 'Vladislav Ribnikar' duboko je potresla celokupno naše društvo i nadilazi svaki pojedinačni ili grupni interes. Zato pozivam sve da ne koriste fotografije dece žrtava u cilju svoje ili bilo kakve druge promocije", naveo je Pašalić u saopštenju.

On smatra da se na taj način "u najmanju ruku" iskazuje nepoštovanje prema žrtvama i njihovim porodicama, a njihovi drugovi i porodice dodatno traumatizuju.

"S obzirom da je ovo tragedija svih nas, pozivam sve da se prema njoj odnose u skladu sa tradicionalnim vrednostima našeg društva čija su okosnica saosećajnost sa drugima, pijetet i poštovanje prema nečijoj tragediji. Objavljivanje fotografija dece žrtava u potpunosti odstupa od ovih nazora", rekao je Zaštitnik građana.

Komentari
Dodaj komentar

Povezane vesti

Close
Vremenska prognoza
scattered clouds
8°C
21.02.2024.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve