Vesti
02.12.2025. 21:45
Beta

Od 1. januara

Poskupljuje sakupljanje i odvoženje smeća u Nišu

djubre đubre đubretari kamion
Izvor: Shutterstock

Veće grada Niša saglasilo se sa predlogom Javno komunalnog preduzeća (JKP) "Mediana" da cena sakupljanja i odvoženja smeća bude povećana za 13 odsto, od 1. januara naredne godine, rečeno je u odluci Gradskog veća objavljenoj u Službenom listu Grada Niša.

Vlasnicima stambenih objekata sakupljanje i odvoženje smeća JKP "Mediana" trenutno naplaćuje 9,4 dinara po kvadratu, a ubuduće će naplaćivati 10,62 dinara.

Istu uslugu vlasnici poslovnih objekata trentno plaćaju 15,82 dinara, a od januara plaćaće je 17,88 dinara po kvadratu.

Nadzorni odbor tog preduzeća je kao razlog za poskupljenje naveo rast troškova poslovanja.

"Predloženo povećanje cena od 13 odsto predstavlja minimum neophodan za očuvanje finansijske stabilnosti i kontinuiteta pružanja usluga, uzimajući u obzir rast zarada, cene energenata, tekućih popravki i održavanja i investicija u vozni park", rečeno je u obrazloženju.

Prethodno poskupljenje sakupljanja i odvoženja smeća bilo je pre godinu dana, a JKP "Mediana" je tada cenu te svoje usluge povećala za 28 odsto.

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
few clouds
16°C
05.06.2026.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve