Vesti
28.01.2025. 09:53
Beta

Beograd

Završena blokada Autokomande: Noć protekla mirno, bez incidenata

protest, ATA
Izvor: ATAIMAGES / F.S.

Studentska blokada beogradske Autokomande završena je oko 10 časova, a tokom noći na tom prostoru nije bilo incidenata.

Studenti su očistili prostor koji su blokirali od juče u 10 časova, dok su gradske službe uklonile đubre i pokretne toalete koji su bili postavljeni na toj lokaciji.

Policija s redarima je koordinisala povlačenje studenata sa jedne od najprometnijih saobraćajnica u Beogradu.

 

Studenti su otpočeli 24-časovnu blokadu Autokomande u ponedeljak u 10 časova.

Njima su se tokom jučerašnjeg dana pridružili poljoprivrednici, bajkeri i veliki broj građana, a bio je organizovan i performans kuvanja sa studentima, kao i igranje odbojke, društvenih igara i izvođenje studentskog hora.

Na samoj Autokomandi, sinoć nakon 23 sata, bilo je prisutno više hiljada građana i studenata koji su blokirali saobraćaj u više pravaca, ali su moto-put (nekadašnji auto-put) i tramvajske šine, kao što je i najavljeno, prohodni tokom celog protesta.

Skup "Pod našom (Auto)komandom" organizovali su studenti koji već dva meseca blokiraju svoje fakultete i univerzitete širom Srbije zahtevajući odgovornost za smrt 15 ljudi na novosadskoj železničkoj stanici.

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
clear sky
21°C
18.04.2025.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve