Osmina finala EURO 2024

Španija sigurna protiv Gruzije, čeka ih domaćin

1
Izvor: Beta / AP / Frank Augstein

Fudbaleri Španije su ubedljivo savladali Gruziju rezultatom 4:1 i izborili plasman u četvrtfinale iako su prvi primili gol.

Gruzija je iznenađujuće povela u osmini finala autogolom Robina Le Normana u 18. minutu, ali se na odmor otišlo pri rezultatu 1:1 posle gola Rodrija u 39. minutu.

Vezista Mančester sitija je posle dodavanja Nika Vilijamsa preciznim udarcem sa 18 metara matirao do sad možda i najboljeg golmana turnira Giorgija Mamardašvilija.

Španija je preokrenula u 51. minutu, posle centaršuta Lamine Jamala Fabijan Ruiz je udarcem glavom sa pet metara lako poslao loptu u mrežu.

1
Izvor: Beta / AP / Andreea Alexandru

Odličnu partiju Vilijams je krunisao golom posle solo akcije u 75. minutu za 3:1, a rezervista Dani Olmo je postavio konačan rezultat u 83. minutu.

Španija će se u četvrtfinalu sastati sa domaćinom, Nemačkom. Taj duel igraće se u Štutgartu, 5. juna od 18 časova.