Scena
12.12.2024. 22:05

Spremite se za uživanje

Beogradski festival igre od 7. marta do 15. aprila 2025.

1
Izvor: Promo/Beogradski festival igre

Pod sloganom WE SPEAK DANCE Beogradski festival igre najavljuje svoje 22. izdanje. Od 7. marta do 15. aprila 2025. godine, 18 kompanija iz 13 zemalja, sa 28 izuzetnih koreografskih postavki i 2 svetske premijere, biće predstavljeno u Beogradu, Novom Sadu i Subotici.

Igri u čast, okupiće se vrhunski umetnici i sjajne trupe, sa različitih strana sveta. Čak i iz onih zemalja koje prolaze iskušenja ratova i stradanja, gde isključivo jezik umetnosti ostaje slobodan i univerzalan, saopštili su organizatori festivala i dodali da je "aktuelnost programa odredila je poziciju manifestacije na međunarodnoj mapi, dok su visoki standardi i hrabro uvođenje različitih koreografskih rukopisa i estetike, neprekidno unapređivali očekivanja i diktirali trendove".

Od osnivanja do danas na Festivalu igre je predstavljeno više od 550 koreografskih radova, dok svake godine programe u proseku prati 19.000 gledalaca i 100 akreditovanih novinara iz zemlje i inostranstva.

Manifestacija se razvijala uz podršku Ministarstva kulture Republike Srbije, Grada Beograda, Pokrajinskog sekretarijata za kulturu, Grada Novog Sada, Delegacije EU u Srbiji , ambasada i kulturnih centara zemalja učesnica. Pokrovitelji narednog festivala su Banka Intesa i kompanija Visa, a prijatelji Toyo Tire Serbia, DDOR Novi Sad, mts, kompanija Nestle, i drugi.

Kompletan program Festivala pogledajte na zvaničnom sajtu

1
Izvor: Promo/Beogradski festival igre

 

 

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
heavy snow
-2°C
18.01.2025.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve