Sidnej

ATP kup: Nadal i teniseri Španije su najbolji

Rafael Nadal, 9. 1. 2022.
Izvor: AP / Hamish Blair

Teniska reprezentacija Kanade osvojila je ATP kup u Sidneju, pošto je u finalu pobedila Španiju sa 2:0.

Prvu pobedu Kanađanina obezbedio je Denis Šapovalov, koji je bio bolji od Pabla Karenja Buste sa 6:4, 6:3, a konačan trijumf doneo je Feliks Ože Alijasim, koji je savladao Roberta Bautistu Aguta sa 7:6, 6:3.

ATP kup dobio je tako novog šampiona, a posle Srbije i Rusije, Kanada je uspela da se domogne trofeja u ovom takmičenju.

Istovremeno i Rafael Nadala je osvojio titulu na ATP turniru serije 250, pošto je u finalu pobedio Amerikanca Maksima Kresija 7:6 (8-6), 6:3.

Španac je do titule došao posle sat i 44 minuta igre.

Za trenutno šestog igrača sveta ovo je bila 89. titula u karijeri, a prva nakon višemesečne pauze zbog povrede stopala.