Sport
20.03.2025. 21:25
Beta

Zvanično

Boks ostaje na Olimpijskim igrama u LA, ipak

boks
Izvor: Shutterstock

Međunarodni olimpijski komitet (MOK) jednoglasno je danas odlučio da boks ostane u olimpijskom programu na Olimpijskim igrama u Los Anđelesu 2028. godine.

Izvršni odbor MOK je na današnjem zasedanju u grčkom Kosta Navarinu izglasao ostanak boksa u olimpijskom programu, posle godina nezivesnosti i izbacivanja Međunarodne bokserske federacije (IBA) iz olimpijskog pokreta 2019. godine.

"Imali smo samo jednu pravu odluku, a to je da uključimo boks u program na Olimpijskim igrama u Los Anđelesu", rekao je predsednik MOK Tomas Bah na konferenciji za novinare.

MOK je u februaru priznao Svetski boks kao upravno telo, uprkos tome što je imao samo 78 članova federacija, što je daleko od ostalih priznatih upravnih tela. Međutim, MOK je naveo da je Svetski boks pokazao da su 62 odsto boksera i 58 odsto osvajača sa prethodnih Igara u Parizu povezani sa tim federacijama.

Posle suspenzije IBA zbog optužbi za korupciju, loše upravljanje i finansijske malverzacije i propalih pokušaja reforme, MOK je morao da organizuje bokserske turnire u Tokiju i u Parizu i od tada traži pouzdanog partnera za taj zadatak.

"Zahvaljujem vam na odobrenju povratka boksa. Radujemo se sjajnom bokserskom turniru", naveo je Bah.

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
clear sky
20°C
28.04.2025.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve