Večiti derbi

Remi u režiji Jovanovića: Partizanu slađi bod, Zvezda se ispromašivala (FOTO)

1
Izvor: BETAPHOTO / DRAGAN KARADAREVIC

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigrali su večeras u Beogradu nerešeno 2:2 u 172. "večitom" derbiju, u utakmici 24. kola Super lige Srbije.

Pred punim stadionom "Rajko Mitić", domaća Zvezda je povela golom Uroša Spajića, a Partizan je preokrenuo golovima Mateusa Saldanje u prvom minutu naknade prvog poluvremena i Alda Kalulua u 49. minutu. Na 2:2 je poravnao Šerif Endiaje u 67. minutu.

Crno-beli su od 74. minuta igrali sa desetoricom, pošto je Ksander Severina dobio drugi žuti karton zbog prekršaja.

Heroj Partizana je bez dileme golman Jovanović koji je uspeo da sačuva mrežu svog tima od jakih naleta Zvezdinih napadača koji su u brojčanoj prednosti protisli odbranu crno-belih, ali bezuspešno.

Partizan je zadržao prvo mesto na tabeli i ima 60 bodova, bod više od Zvezde.

U sledećem kolu Partizan će dočekati Napredak, a Zvezda će u Nišu igrati protiv Radničkog.