Superliga

Zvezda odbranila titulu prvaka Srbije

1
Izvor: BETAPHOTO / MARKO METLAS

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu TSC u utakmici prvog kola plej-ofa Superlige rezultatom 4:1 (1:1), čime su odbranili titulu prvaka Srbije.

Klub iz Ljutice Bogdana osvojio je 34. šampionsku titulu, šestu u nizu.

Oni šest kola pre kraja takmičenja imaju 85 bodova, 23 više od ekipe iz Bačke Topole i Čukaričkog, čime su izjednačili rekord iz sezone 1976/1977. kada je takođe osvojena titula šest utakmica pre završetka lige.

Crvenoj zvezdi pobedu su omogućili trostruki strelac Osman Bukari, u 45, 61. i 75. minutu, a jedan gol dao je i Gelor Kanga u 69. minutu.

Jedini pogodak za goste postigao je Ifet Đakovac u 20. minutu iz penala.

Zvezda je ovom titulom prvi put obezbedila i direktan plasman u grupnu fazu Lige šampiona, a do kraja sezone pokušaće da osvoji i Kup Srbije i stigne do treće uzastopne duple krune.