Četvrtfinale Kupa Srbije

Zvezda sigurna, ide dalje

1
Izvor: BETAPHOTO / Marko Metlas

Branioci trofeja, fudbaleri Crvene zvezde, plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pošto su na "Marakani" ubedljivo savladali prvoligaša OFK Vršac rezultatom 3:0.

Zvezda je povela već u 6. minutu, strelac je bio Aleksandar Katai, koji je pre samo tri dana kao rezervista dao oba gola u prvenstvenoj pobedi nad Javorom u Ivanjici. Asistent Kataiju bio je Marko Stamenić.

Pobedu Zvezde overili su rezervisti na ovom meču Šerif Ndiaje i Osman Bukari golovima u 65. i 82. minutu. Bukari je bio asistent Ndiajeu, a gol je postigao posle dodavanja Nemanje Milunovića.

Meč je obeležio i povratak u startnu postavu oporavljenog kapitena Aleksandra Dragovića. Pre Zvezde, u polufinale Kupa plasirali su se Partizan i Vojvodina, koji su tek posle penala eliminisali Voždovac, odnosno Čukarički.

1

Poslednji polufinalista biće poznat sutra posle duela Raničkog i Novog Pazara koji se igra u Kragujevcu od 16 časova. Polufinalne utakmice igraće se 24. aprila, a u žrebu za te mečeve neće biti povlašćenih ekipa.