Voždovac savladan

Partizan preko penala do polufinala Kupa

1
Izvor: BETAPHOTO / Nebojsa Parausic

Fudbaleri Partizana plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su danas posle penala na svom terenu savladali Voždovac ukupnim rezultatom 5:4.

Posle regularnog dela meča rezultat je bio 1:1.

Poveo je Partizan golom Sameda Baždara u trećem minutu nadoknade poluvremena, a izjednačenje Voždovcu je doneo Stefan Pirgić pogotkom u 89. minutu.

Penal serija je startovala još jednom odbranom Jovanovića, ovoga puta je zaustavio udarac Neškovića. Sa druge strane Janković je bio siguran i doneo prednost Partizanu.

U drugoj seriji Đurđević je pogodio za Voždovac, a Nikolić je sigurnim udarcem vratio prednost crno-belima.

Petrović je snažnim udarcem doneo izjednačenje Voždovcu, ali je Antić preciznim udarcem doneo novu prednost Partizanu.

Fleming se je četvrtoj seriji uspeo uz dosta sreće da savlada Jovanovića, dok je sa druge strane Zahid bio siguran.

U petoj seriji, Jovanović je odbranio penal Pirgiću i odveo Partizan u polufinale Kupa Srbije.