Burak Jilmaz

Legenda turskog fudbala završila reprezentativnu karijeru

Burak jilmaz
Izvor: LUSA / JOSE COELHO

Turski fudbaler Burak Jilmaz saopštio je da je završio reprezentativnu karijeru, posle poraza njegovog tima od Portugala u baražu za plasman na Svetsko prvenstvo.

"Ovo je bio moj poslednji meč u dresu Turske", rekao je kapiten Turske na konferenciji za novinare posle utakmice, rekavši da je tužan što je reprezentativnu karijeru završio porazom od Portugala.

Fudbaleri Turske izgubili su sinoć u Portu od selekcije Portugala sa 3:1 u baražu za plasman na ovogodišnji Mundijal u Kataru.

Jilmaz je sinoć prvo smanjio vođstvo Portugala na 2:1 u 65. minutu, a potom je promašio penal u 85. minutu koji bi njegovom timu doneo izjednačenje.

"Mislim da ću se buditi svake noći do kraja života zbog ovog penala", rekao je 36-godišnji napadač Lila.

Jilmaz je za reprezentaciju Turske odigrao 77 utakmica i postigao 31 gol. Nekadašnji igrač Bešiktaša, Fenerbahčea i Galatasaraja bio je deo turskog tima na evropskim prvenstvima 2016. i 2020. godine.