Gundogan heroj

Mančester siti živi svoj san: Osvojen je FA Kup

Mančester siti
Izvor: EPA / ANDY RAIN

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su trofej FA Kupa, pošto su u finalu na Vembliju pobedili Mančester junajted sa 2:1.

Dvostruki strelac za Siti bio je Ilkaj Gundogan u prvom i 51. minutu.

Gol za Junajted postigao je Bruno Fernandeš iz penala u 33. minutu.

Poveo je Siti golom Gundogana u 14. sekundi meča. On je u prvom napadu na meču odlično šutirao sa 20. metara i doneo prednost svojoj ekipi. Ovo je bio najbrži gol u finalima FA Kupa.

Junajted je izjednačio golom Bruna Fernandeša iz penala u 33. minutu. On je sigurnim udarcem po sredini gola zatresao mrežu Sitija.

Svojim drugim golom na meču Gundogan je u 51. minutu doneo novo vođstvo Sitiju. De Brujne je centrirao sa desne strane, a Gundogan je iz prve zahvatio loptu i sa 16 metara pogodio levi ugao gola.

Siti je stigao do sedmog trofeja engleskog FA Kupa u klupskoj istoriji. Ove sezone Siti je osvojio titulu prvaka Engleske, a imaće u finalu Lige šampiona protiv Intera priliku da osvoji i titulu prvaka Evrope.