Sakramento na kolenima

Jokiću ništa niko ne može: Upisao četvrti tripl-dabl u nizu

1
Izvor: Beta / AP / David Zalubowski

Košarkaši Denvera pobedili su na svom terenu ekipu Sakramenta rezultatom 117:96, uz još jednu sjajnu partiju srpskog centra Nikole Jokića koji je upisao svoj 124. tripl-dabl u ligaškom delu NBA lige.

Denver je protiv Sakramenta gubio sa 47:32 početkom druge četvrtine, ali je u narednih 18 minuta preokrenuo meč i poveo sa čak 32 poena razlike.

Jokić je upisao četvrti tripl-dabl u nizu, 19. od početka sezone, pošto je utakmicu završio sa 14 poena, 14 skokova i 11 asistencija za samo tri četvrtine.

Najefikasniji u redovima Nagetsa bio je Džamal Marej sa 32, Aron Gordon je dodao 17, Kentavijus Kaldvel Poup poen manje, dok je Majkl Porter postigao 14 poena.

U poraženom timu Kigen Marej je ubacio 21 poen, a Domantas Sabonis 13 poena, deset skokova i sedam asistencija.

1
Izvor: Beta / The Canadian Press / Chris Young

Dalas je u gostima savladao Toronto 136:125, predvođen Lukom Dončićem koji je na svoj 25. rođendan zabeležio 11. tripl-dabl u sezoni.

On je meč završio sa 30 poena, 16 asistencija i 11 skokova. Najbolje ga je pratio Kajri Irving sa 29 poen, dok je Pi Džej Vošington ubacio 23. Na drugoj strani najbolji su bili Imanuel Kvikli sa 28 i Ar Džej Beret sa 26 poena.

Minesota je zadržala vođstvo u Zapadnoj konferenciji pošto je bila bolja od Memfisa kao domaćin - 110:101.

Entoni Edvards je postigao 17 od svoja 34 poena u trećoj četvrtini, Naz Rid je dodao 19 poena sa klupe, dok je Karl Entoni Tauns meč završio sa 13 poena i 11 skokova. Džaren Džekson je predvodio Memfis sa 33 poena i 13 skokova.