Junajted kup

Đokovića izdao zglob, Srbija pred ispadanjem

1
Izvor: BETA/ AP / Trevor Collens

Teniska reprezentacija Srbije gubi sa 0:1 od Australije u četvrtfinalu Junajted kupa u Pertu, pošto je Novak Đoković izgubio od Aleksa de Minora posle dva seta, 4:6, 4:6.

Prvi teniser sveta izgubio je od 12. na ATP listi posle sat i 32 minuta i problema sa ručnim zglobom. Novaku je ovo prvi poraz u Australiji posle šest godina.

U prvom setu teniseri su bili sigurni u gemovima na svoje servise sve do devetog, kada je De Minor napravio brejk i poveo sa 5:4. On je posle toga osvojio gem na svoj servis i poveo u meču.

Australijanac je u sedmom gemu drugog seta oduzeo servis Đokoviću i poveo sa 4:3. Prednost brejka je sačuvao do kraja i posle četvrte meč lopte doneo je vođstvo Australiji protiv Srbije.

U ženskom singlu za Srbiju će igrati Natalija Stevanović umesto najavljene Olge Danilović, dok će Australiju predstavljati Ajla Tomljanović. Po završetku ženskog singla biće odigran duel miks dublova.