Košarka

Partizan bez plasmana, uprkos sjajnim navijačima

KOSARKA: PARTIZAN - BURSA
Izvor: BETAPHOTO / NEBOJSA PARAUSIC

Košarkaši Partizana nisu uspeli da se plasiraju u četvrtfinale Evrokupa, pošto su u Beogradu izgubili posle produžetka od Burse sa 95:103 (20:20, 18:17, 22:27, 24:20, 11:19).

Crno-beli su imali pobedu u svojim rukama u finišu meča, ali su svojim greškama dozvolili Bursi da se vrati i na kraju slavi posle dodatnih pet minuta.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Aleksa Avramović sa 23 poena, Matijas Lesor je dodao 20, Kevin Panter 13, dok je Jam Madar utakmicu završio sa 11 poena.

Bursu je do pobede u prepunoj Beogradskoj areni vodio Endru Endruz sa 23 poena, tri manje je ubacio Onuralp Bitim, dok je Džon Holand postigao 17 poena.

Novak pobedio!

Serbia open

Serbia Tennis

Serbia open

20.04.2022. 20:39

Turski tim će u četvrtfinalu igrati protiv Cedevita Olimpije, koja je u osmini finala slavila protiv Turk Telekoma.

Partizan je u prvom poluvremenu igrao dobro defanzivno, kontrolisao je skok, ali je imao problem u šutu i dozvoljavao Bursi lake poene. Tokom prvih 20 minuta se igralo izuzetno tvrdo, ekipe su se smenjivale u vodjstvu i na veliki odmor se otišlo rezultatom 38:37 za crno-bele.

Bursa je na početku treće deonice iskoristila prekršaje i promašaje Partizana i povela sa 51:42, što je do tada i bilo najveće vodjstvo neke ekipe.

Panter je sa dve vezane trojke vratio crno-bele u igru (53:51), ali je turski tim do kraja te četvrtine održavao prednost i kontrolisao igru pa je na poslednji odmor otišao sa plus četiri na svom kontu - 64:60.

Partizan je na početku poslednje četvrtine zaigrao agresivnije i posle trojke Avramovića i poena Madara iz kontranapada poveo sa 67:66, ali je Bursa na seriju crno-belih odgovorila sa dve vezane trojke za vodjstvo od 72:69.

Ledej je trojkom prvo izjednačio (72:72), a potom je zakucavanjem doneo plus pet Partizanu (79:74) na ulasku u poslednja dva minuta utakmice, ali crno-beli nisu uspeli to da sačuvaju do kraja.

Domaći košarkaši su sa nekoliko grešaka dozvolili Bursi da, posle trojke Holanda sedam sekundi pre kraja, stigne do izjednačenja (84:84), nakon čega Panter nije iskoristio poslednji napad pa se otišlo u produžetak.

U dodatnih pet minuta Partizan je potpuno "pao", nije imao energije, a Bursa je tačku na ovaj meč stavila sa dve vezane trojke Endruza i Holanda.