Posle penala

Partizan izbacio Soči

Partizan
Izvor: YouTube screenshot

Fudbaleri Partizana pobedili su ruski Soči posle penala 4:2 u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Posle regularnih 90 minuta rezultat je bio 2:2, Soči je dva puta poveo, a crno-beli dva puta su stizali rezultat.

Soči je poveo golom Terehova u 33. minitu, a Miloš Jojić doneo je izjednačenje u 54. minutu.

Do novog pogotka gosti su došli u 76. minutu, kada je Terehov ponovo zatresao mrežu Popovića.

Produžetke je Partizanu omogućio Aleksandar Šćekić, koji je u 90. minutu pogodio mrežu Sočija.

U prvih 15 minuta produžetka, Soči je imao odličnu šansu za novi gol i vođstvo, ali je Igor Vujačić sačuvao crno-bele i skinuo loptu sa gol-linije.

Posle pola sata igra u produžecima, crno-beli su bili bolji u izvođenju penala, Soči je promašio jedan jedanesterac, dok je Stevanović odbranio jedan penal, pa je Partizan prošao dalje.