Superliga Srbije

Partizan jedva do pobede na "krovu"

1
Izvor: ATAIMAGES / Dusan Milenkovic

Fudbaleri Partizana pobedili su u gostima Voždovac u meču 28. kola Superlige Srbije.

Crno-beli su slavili posle mnogo muka rezultatom 3:2, pogotkom u drugom minutu nadokande vreme.

Strelci za Partizan bili su Samed Baždar u 39, Aleksandar Filipović u 75. i Aranđel Stojković, koji je i obezbedio trijumf neposredno pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Golove za Voždovac postigli su Marko Nešković u 57. i Džunior Flemings u 81. minutu.

Partizan je drugi na tabeli sa 67 bodova, bodom manje i utakmicom više od Crvene zvezde. Voždovac je na 11. mestu sa 30 poena.

Tim trenera Igora Duljaja je poveo u 39. minutu golom Sameda Baždara. Nakon pokušaja Kovačevića i Kalulua lopta se odbila do Baždara, koji je preciznim udarcem pogodio suprotini ugao i savladao golmana Katića.

Samo tri minuta kasnije Partizan je mogao da duplira prednost, ali Kalulu posle dodavanja Antića sa tri metra nije uspeo da zatrese mrežu.

Voždovac je stigao do izjednačenja u 57. minutu golom iz penala Mihajla Neškovića. Prethodno je duel Neškovića i Ovusua u šesnaestercu sudija Simović okarakterisao kao prekršaj i pokazao na "belu tačku".

1

Partizan je do novog vođstva stigao golom Aleksandra Filipovića u 75. minutu. Zahid je centrirao sa leve strane, a Filipović je sa pet metara glavom prosledio loptu u mrežu.

Novo izjednačenje Voždovcu doneo je Džunior Flemings u 81. minutu, nakon odlične sistencije Neškovića.

Pobedu Partizanu obezbedio je Aranđel Stojković pogotkom u drugom minutu sudijske nadoknade vremena prelepim udarcem sa oko 20-ak metara.

U narednom kolu Superlige, Partizan će dočekati Novi Pazar, dok će Voždovac u Nišu gostovati Radničkom.