ABA liga

Partizanu prijala pauza: Zadar deklasiran

Košarka

U 14. kolu ABA lige košarkaši Partizana deklasirali su u Beogradu Zadar 103:72.

Crno-beli su na poluvremenu imali vođstvo 43:32, a do kraja meča su iz minuta u minut povećavali razliku.

Tim Željka Obradovića imao je čak 62 odsto šuta iz igre, 56 poena iz reketa i 25 asistencija, što govori o napadačkoj nadmoći.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Balša Koprivica i Rade Zagorac sa po 17 poena.

Koprivica je košgeterskom ucinku dodao i šest skokova, a Zagorac tri skoka i tri ukradene lopte. Na debiju u dresu Partizana francuski centar Matijas Lesor je za 19 minuta upisao 11 poena i osam skokova. Letonac Rodions Kurucs takođe je zabeležio 11 poena, dok su po 10 na ovom meču postigli Alen Smailagić i Aleksa Avramović.

U sastavu Zadra najefikasniji je bio Tomislav Buljan sa 16 poena.

Posle ove pobede Partizan je u vrhu ABA lige sa 11 pobeda, dva poraza i jednom utakmicom manje. Beograđani u sledećem kolu, već u sredu dočekuju Split.