Olimpijakos prejak

Poraz Čukaričkog u baražu Lige Evrope

1
Izvor: EPA / ANA-MPA / Georgia Panagopoulou

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su u Atini od domaćeg Olimpijakosa 1:3, u prvoj utakmici baraža za plasman u Ligu Evropa.

Strelci za Olimpijakos bili su Ajuba El Kabi u trećem i 40. minutu i Konstantinos Fortunis u 16. minutu.

Gol za Čukarički postigao je Igor Miladinović u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Poveo je Olimpijakos u trećem minutu golom Ajuba El Kabija. Vrusai je šutirao glavom, golam Čukaričkog Samurović je odbranio, ali se lopta odbila do noge El Kabija, koji je sa tri metra zatresao mrežu.

Tri minuta kasnije El Kabi je pogodio prečku. On je uputio centaršut ali mu je lopta prešla preko stopala i umalo prevarila Samurovića.

U 11. minutu Masuras je zatresao mrežu Čukaričkog, ali je gol poništen zbog ofsajda.

1

Kapiten Olimpijakosa Fortunis duplirao je prednost domaćina u 16. minutu, snažnim i preciznim udarcem sa šesnaest metara.

Prvu priliku na meču Čukarički je imao u 35. minutu. Ivanović je izveo korner sa desne strane, Subotić je šutirao glavom ali je golman Puhalakis odlično reagovao. U nastavku akcije šutirao je Tošić pored gola.

Svojim drugim golom na meču El Kabi je u 40. minutu poveo sa 3:0. Fortunis je centrirao sa desne strane, a El Kabi glavom sa sedam metara pogodio levi ugao gola.

U 45. minutu Stanković je iskosa šutirao u dalji ugao, ali je bio zamalo neprecizan.

Kamara je zatresao mrežu Čukaričkog u 49. minutu, ali je prilikom prijema lopte igrao rukom i gol je poništen.

Dva minuta kasnije, Nikčević je uputio odličan centaršut po zemlji u šesnaesterac, ali je Ivanović zamalo zakasnio.

Fortunis je u 59. minutu oprobao udarac sa skoro 30 metara, ali je Samurović odlično reagovao.

U 74. minutu Pep Bjel je neometan šutirao sa 15 metara, ali je lopta otišla preko gola. Samo minut kasnije isti igrač je ponovo šutirao, ali je ovog puta intervenisao Samurović.

El Arabi je u 85. minutu šutirao iskosa sa pret metara, ali je ponovo Samurović odlično intervenisao.

Čukarički je smanjio prednost golom Igora Miladinović u trećem minutu sudijske nadoknade vremena. Nikčević je dobro centrirao sa desne strane, Janković se našao na drugoj stativi, šutirao glavom, a lopta se od Miladinovića odbila u mrežu.

Revanš meč je na programu za sedam dana i igraće se u Leskovcu.