Fudbal

Prvi rezultati Lige šampiona, Ronaldo ubedljiv rekorder

Kristijano Ronaldo, 15. 9. 2021.
Izvor: KEYSTONE / ALESSANDRO DELLA VALLE

Fudbaleri Jang Bojsa savladali su Mančester Junajted 2:1, dok su Sevilja i Salcburg remizirali 1:1 na startu nove, jubilarne 30. sezone Lige šampiona.

Švajcarci su do pobede protiv Junajteda stigli pogotkom rezerviste Amerikanca Džordana Sijebača u 90. minutu, čime su iskoristili prednost igrača više posle isključenja Arona Van Bisake u 35. minutu.

Kristijano Ronaldo je ponovo postigao gol, njegov 135. u elitnom takmičenju, gde je ubedljivo rekorder i tako se izjadnačio sa Ikerom Kasiljasom po broju utakmica - 177.

Istovremeno, Sevilja i Salcburg odigrali su vrlo zanimljiv meč, sa četiri penala, od čega su samo dva iskorišćena.

Bajern je bio ubedljiv protiv Barselone na Kamp nou 3:0, kao i Juventus na gostovanju Malmeu, dok je branilac titule Čelsi golom Romelu Lukakua savladao Zenit 1:0.

Rezultati:

E grupa: Barselona - Bajern 0:3 (Miler 34, Levandovski 56, 85), Dinamo Kijev - Benfika 0:0

F grupa: Jang Bojs - Mančester Junajted 2:1 (Ngamalo 66, Sijebatčo 90+5 - Ronaldo 14), Viljareal - Atalanta 2:2 (Trigeros 39, Danjuma 73 - Freuler 6, Gosens 83).

G grupa: Sevilja - Salcburg 1:1 (Rakitić 42. penal - Sučić 21. penal), Lil - Volfsburg 0:0.

H grupa: Čelsi - Zenit 1:0 (Lukaku 69), Malme - Juventus 0:3 (Sandro 23, Dibala 45. penal, Morata 45+1).