Liga šampiona

Real bolji od Liverpula, Italija će imati tri predsavnika u četvrtfinalu

1
Izvor: Beta/AP / Bernat Armangue

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su u revanš meču na svom terenu pobedili Liverpul sa 1:0.

Real je i u prvom meču u Liverpulu zabeležio pobedu (5:2), i ukupnim rezultatom 6:2 eliminisao prošlogodišnjeg protivnika u finalu Lige šampiona.

Strelac pobedonosnog gola za Real bio je Karim Benzema u 79. minutu.

Liverpul je prvu priliku imao u sedmom minutu. Salah je proigrao Darvina Njuze, a ovaj je šutirao direktno u golamana Reala Kurtou.

Real je u periodu od šest minuta imao dve prilike da donese prednost Realu. Prvo je u 14. minutu Vinisijusov udarac iz blizine zaustavio Alison, da bi u 20. minutu Kamavinga snažno šutirao, ali je Alison uz pomoć prečke uspeo da sačuva mrežu.

U 69. minutu Benzema je imao veliku šansu, ali je sa 10 metara šutirao snažno preko gola.

Pobedonosni gol za Real postigao je Benzema u 79. minutu. Nakon loše reakcije Vinisijusa, lopta se odbila do Benzeme, koji je sigurnim udarcem sa osam metara zatresao mrežu Alisona.

Plasman u četvrtfinale obezbedio je i Napoli, savladavši na svom terenu Ajntraht Frankfurt sa 3:0.

Napoli je slavio i u prvom meču u Nemačkoj (2:0), i plasman u četvrtfinale je obezbedio ukupnim rezultatom 5:0.

Strelci za Napoli bili su Viktor Osimen u drugom minutu nadoknade poluvremena i 53. i Pjotr Zjelinski u 64. minutu.

Viktor Osimen je u drugom minutu nadoknade poluvremena odlično reagovao posle centaršuta Politana i glavom zatresao mrežu Ajntrahta.

Svojim drugim golom na meču Osimen je u 53. minutu duplirao prednost Napolija. Nakon asistencije Di Lorenca, Osimen je neometan prosledio loptu u nebranjenu mrežu Ajntrahta.

Konačan rezultat postavio je Pjotr Zjelinski golom iz penala u 64. minutu. Zjelinski je prvi stigao do lopte, neoprezno je startovao Sov i napravio prekršaj za panel, koji je sigurnim udarcem Zijelnski pretvorio u gol.

Do kraja meča, Napoli je kontrolisao igru, i bez većih poteškoća priveo meč kraju.