Rezultati Lige šampiona: Znamo da niste gledali jer su igrali Arsenal i Siti

Izvor: AP / Martin Meissner

Sredu veče obeležio je bogat fudbalski program koji, iako je bila na programu, nije obeležila Liga šampiona.

Razlog za tako nešto je što se igrao derbi sezone u Premijer ligi. Sastali su se Arsenal i Mančester siti direktni konkurenti za titulu.

Tim Pepa Gvardiole pokazao je da je u ovom trenutku stabilnija i pre svega iskusnija ekipa od Arsenala i u direktnom okršaju odnela tri boda kući.

Siti je savladao Arsenal rezultatom 1:3 i na taj način se vratio u trku za trofej Premijer lige, pošto sada obe ekipe imaju po 51 bod.

Strelac jedinog gola za Arsenal bio je Saka, dok su za Siti pogađali De Brujne, Griliš i Haland.

Sa druge strane u Ligi šampiona su odigrana još dva meča osmine finala.

Fudbaleri Benfike pobedili su na gostovanju ekipu Klub Briža sa 2:0.

Prvu priliku na meču imao je domaći tim u petom minutu. Sam pred golmana Benfike izašao je Tejdžon Bjukenen, ali je odličnu intervenciju upisao Odisejas Vlahodimos.

Usledila je bolja igra lisabonskog kluba, koji je u 30. minutu bio blizu golu, kada je Rafa Silva pogodio mesto gde se spajaju stativa i prečka.

1
Izvor: Beta/AP / Geert Vanden Wijngaert

Klub Briž je u 45. minutu zatresao mrežu rivala, ali je gol Denisa Odoija poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Drugo poluvreme bolje je započela Benfika, koja u 50. minutu dolazi do penala, nakon što je Džek Hendri u kaznenom prostoru Klub Briža oborio igrača gostiju Gonsala Ramoša.

Minut kasnije loptu je na "belu tačku" stavio Žoao Mario, a ona potom od prečke ulazi u gol.

Posle velike greške igrača Klub Briža Bjorna Mejera konačan rezultat u 88. minutu postavlja David Neres.

Revanš se igra 7. marta u Lisabonu.

Sjajan meč viđen je u Nemačkoj gde je Borusija Dortmund ugostila Čelsi.

Utakmicu je obeležio veliki broj šansi i šuteva u okvir gola, ali je na kraju nemački tim ipak bio bolji i osvojio sva tri boda. Utakmica je završena rezultatom 1:0.

Čelsi je mogao do vođstva u 16. minutu, ali je prilikom skoka Tijago Silva loptu u mrežu rivala poslao rukom, zbog čega je brazilski igrač dobio žuti karton.

Nemački tim je prvu ozbiljniju priliku imao u 27. minutu. Julijan Brant je loptu poslao u šesnaesterac ka Sebastijanu Aleu, koji pogađa spoljni deo mreže.

Do kraja poluvremena Čelsi je pretio preko Žoaa Feliksa. Portugalac je prvo u 32. minutu šutirao preko gola, da bi šest minuta kasnije iz blizine pogodio prečku.

Dve dobre prilike u drugom poluvremenu imao je igrač Čelsija Ris Džejms.

Prvi put šutirao je direktno iz slobodnog udarca u 55. minutu, kada se odlično bacio golman Borusije Gregor Kobel.

1
Izvor: Beta/AP / Martin Meissner

Novu šansu Džejms je imao u 62. minutu, ali je Kobel još jednom intervencijom poslao loptu iznad gola.

Minut kasnije usledio je korner za goste, posle kojeg nemačka ekipa kreće u kontru.

Loptu je iz kaznenog prostora izbacio Rafael Gerero, a nju na svojoj polovini terena prima Karim Adejemi, koji zatim velikom brzinom prelazi oko 64 metra i zatim lako postiže pobednički gol.

Čelsi je najbolju priliku za izjednačenje imao u 78. minutu, kada je iz kaznenog prostora udarac uputio Kalidu Kulibali.

Tom prilikom nesiguran je bio golman Borusije Dortmund, pa je loptu sa gol-linije izbacio Emre Džan.

Pokušavao je Čelsi do kraja da dođe do pogotka, ali je golman Kobel sačuvao svoju mrežu.