Akropolis kup

Srbija vodila, ali na kraju izgubila od Italije

Svetislav Pešić
Izvor: ANA-MPA / Georgia Panagopoulou

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je večeras u Atini od Italije sa 88:89 (32:19, 15:25, 23:26, 18:19), u drugoj utakmici na Akropolis kupu.

U ekipi Srbije najefikasniji su bili Nikola Jović sa 18 poena uz sedam skokova i Bogdan Bogdanović sa 14 poena. Vanja Marinković postigao je 12 poena, Marko Gudurić 11 poena, uz šest asistencija i četiri skoka, a Nikola Milutinov 10 poena, uz šest skokova i četiri asistencije.

U ekipi Italije Simone Fontekio postigao je 13 poena uz šest skokova, Mateo Spanjolo 12 poena, a Akile Polonara dodao je 11 poena i 11 skokova.

Srbija je vodila u prvom poluvremenu, a u prvoj deonici imala je i 17 poena prednosti. Italija je zaigrala bolje u drugom poluvremenu, uspela je da izjednači i povede posle čega su se ekipe smenjivale u vođstvu.

Italijanska ekipa je u završnici stekla najveću prednost od šest razlike, 88:82, koliko je imala minut i 14 sekundi pre kraja. Srbija je poenima Jovića i Bogdanovića uspela da se primakne na poen zaostatka, ali nije iskoristila poslednji napad pa je pretrpela poraz na Akropolis kupu.

Srbija je u utorak pobedila Grčku (71:64), a turnir se završava u četvrtak utakmicom Grčke i Italije.