Fudbal
Izvor: Shutterstock

Poslednje kolo u plej-autu Superlige Srbije rešilo je sve dileme oko toga koje ekipe ostaju, a koje napuštaju elitno društvo.

Ukratko rečeno - iz lige su ispali Kolubara i Mladost GAT, dok će u baraž za opstanak u Superligi Radnički iz Niša i Radnik iz Surdulice.

U utakmicama poslednjeg 37. kola, Radnički je u Lazarevcu izgubio od Kolubare 1:2, a Radnik je u Subotici odigrao nerešeno 2:2 protiv Spartaka.

Kolubara, koja je oduzimanjem devet bodova zbog sumnje u nameštanje utakmica ispala iz lige, povela je u 79. minutu golom Uroša Đuranovića, a izjednačio je Miljan Škrbić u 84. minutu. Pobedu domaćima doneo je Mehmed Ćosić u drugom minutu nadoknade vremena.

Radnički je 13. na tabeli sa 35 bodova, na poziciji koja vodi u baraž, a Kolubara je pretposlednja sa 32 boda.

Na utakmici u Subotici, Spartak je vodio 2:0 golovima Andreja Todoroskog u 18. i Srđana Hristića u 37. minutu iz jedanaesterca. Ekipa iz Surdulice do boda je došla golovima Mihaila Oraščanina u 50. i Dejana Dražića u 52. minutu.

Spartak je na 10. mestu na tabeli sa 39 bodova, a Radnik je na 14. mestu sa 35 bodova.

Javor je uspeo da se spasi baraža pobedom u Kruševcu protiv Napretka 1:0, a gol je postigao Bubakari Dukure u drugom minutu nadoknade vremena.

Javor na 12. mestu ima 37 bodova, a Napredak ima dva boda više na devetom mestu.

Mladost GAT je ranije ispala iz lige, a u poslednjem kolu je u Lučanima izgubila od Mladosti 1:2.

Novosadska ekipa takmičenje je završila kao poslednja sa 30 bodova, a ekipa iz Lučana kao 11. sa 38 bodova.