Superliga Srbije

Zvezda bolja od Čukaričkog

1
Izvor: BETAPHOTO / BRANISLAV BOZIC

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu ekipu Čukaričkog sa 3:0, u derbi meču 22. kola Superlige Srbije.

Strelci za crveno-bele pred skoro 15.000 navijača bili su Gelor Kanga u devetom minutu sa penala, Šerif Endiaje u 36. i Osman Bukari iz jedanaesterca u 75. minutu.

Posle 18. pobede od početka šampionata, Zvezda je druga na tabeli sa 55 bodova, odnosno ima bod manje od vodećeg Partizana. Čukarički je i dalje četvrti tim lige sa 35 osvojenih bodova.

Zvezda je povela već u osmom minutu pogotkom Kange sa penala. Prethodno je kaznenom prostoru Nemanja Tošić faulirao Đorđa Spajića, a sudija je posle gledanja snimka pokazao na belu tačku.

Domaći tim je bio bolji i posle tog gola, propustio je nekoliko prilika, a na kraju je prednost duplirao Endiaje u 36. minutu. In Bom Hvang je lepo uposlio Endijajea koji je obišao golmana Nenada Filipovića, a potom iskosa od stative pogodio za 2:0.

Čukarički je u drugom poluvremenu zaigrao mnogo bolje, pretio je, ali nije uspeo da savlada Omrija Glazera.

Zvezda je pobedu potvrdila novim golom sa penala u 75. minutu. Ovog puta strelac je bio Bukari, a nakon što je Vranješ napravio prekršaj nad Enidajeom.

Fudbaleri Crvene zvezde će u narednom kolu gostovati TSC-u, dok će Čukarički dočekati Napredak.