26.07.2023. 00:00

Plivanje

Novi svetski rekord na 200 metara, a zlato na 800 odneo Tunižanin

Australijska plivačica Moli O'Kalahan postavila je novi svetski rekord i osvojila zlatnu medalju u trci na 200 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u Fukuoki.

O'Kalahan je pobedila rezultatom 1:52,85 minuta i postavila novi svetski rekord.

To je bio jedan od najstarijih svetskih rekorda koji je važio, a koji je postavila Italijanka Federika Pelegrini 2009. godine, 1:52,98.

Srebrnu medalju je osvojila Australijanka Arijana Titmus sa 0,16 sekundi zaostatka za pobednicom, a bronzu je osvojila Kanađanka Samer Mekintoš sa 0,80 sekundi zaostatka.

Plivač iz Tunisa Ahmed Hafnaui osvojio je zlatnu medalju u trci na 800 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u Fukuoki.

Hafnaui je pobedio rezultatom sedam minuta i 37 sekundi.

Srebrnu medalju osvojio je Australijanac Samjuel Šort sa 0,76 sekundi zaostatka, a bronzu Amerikanac Bobi Finke sa 1,67 sekundi zaostatka.