VAŽNO, i to baš danas!
Postoji FORMULA ZA SREĆU, ovako ide...
U svetu se svakog 20. marta obeležava Međunarodni dan sreće.
Međunarodni dan sreće ustanovila je Generalna skupština UN nacija 12. jula 2012. godine, a cilj je da se prepozna važnost sreće i blagostanja kao univerzalnu težnju čovečanstva.
Tog dana širom sveta se organizuju razni događaji, aktivnosti i inicijative u cilju promovisanja sreće, radosti i pozitivnosti. Cilj je da se među pojedincima, zajednicama i vladama podigne svest o važnosti sreće u svakodnevnom životu.
Međunarodni dan sreće obeležava se i objavljivanjem izveštaja UN o sreći u svetu, koji pruža podatke o sreći širom sveta i istražuje faktore koji doprinose blagostanju.
Prema anketama, formula za sreću kombinuje aktivnosti na otvorenom, kontakt sa prirodom i međuljudska komunikacija.
U rezoluciji Generalne skupštine UN usvojenoj 2012. godine navodi se da je potraga za srećom osnovni cilj čovečanstva.
"UN prepoznaju sreću i blagostanje kao univerzalnu težnju i veruju da sreću treba uzeti u obzir i kao politički cilj. Međunarodni dan sreće ima za cilj da osvesti ljude širom sveta o važnosti sreće u njihovim životima", navodi se u rezoluciji.
“Budite radosni kad god vam se za to pruža mogućnost, i kad god za to nalazite snage u sebi, jer trenuci čiste radosti vrijede i znače više nego čitavi dani i mjeseci našeg života provedeni u mutnoj igri naših sitnih i krupnih strasti i prohtjeva. A minut čiste radosti ostaje u nama zauvijek, kao sjaj koji ništa ne može zamračiti", Ivo Andrić.
UN su 2015. godine pokrenule 17 ciljeva održivog razvoja kako bi živote ljudi učinile srećnijim.
Njegovi glavni razvojni ciljevi su iskorenjivanje siromaštva, smanjenje nejednakosti i zaštita planete.
U jednom od izveštaja UN o sreći, stanovništvo se poziva da sreću podeli sa prijateljima i porodicom, da se izrazi zahvalnost, da se drugi učine srećnim i ispunjenim u životu, sve to u cilju da to svakome postane svakodnevna navika.
Mit o grčkom bogu sreće KairosuBio je predstavljan kao nag mladića namazan maslinovim uljem , koji brzo trči naokolo. Imao je i potpuno obrijanu glavu, osim jednog perčina koji mu je visio preko čela. Sreću, odnosno Kairosa, je bilo moguće uhvatiti samo onda ako bi ga neko, dok blizu prolazi, zgrabio za perčin. Ako bi taj trenutak bio propušten, i osoba zgrabila Kairosa za ruku ili nogu, on bi se zahvaljujući ulju lako izmigoljio i pobegao. Na taj način su stari Grci učili svoju decu da ih sreća ne čeka, da je potrebno uočiti i iskoristiti trenutak u kome se pojavila prilika.